nasze usługi

dekarskie

Oferujemy naszym klientom pełny zakres usług związanych z montażem. Doradzamy przed zakupem materiałów jak również pomagamy przy wyborze najlepszej techniki wykonania dachów.

ŁUPEK DACHOWY

Łupek dachowy to rodzaj dachówki kamiennej, którą można stosować nawet na konstrukcjach o skomplikowanym kształcie. Łupek na dach to naturalny materiał, który sprawia, że wykonane z niego pokrycia dachowe wyglądają efektownie i wyróżniają się wyjątkową trwałością. Dachówka kamienna wykonana z łupku ma bardzo dobre parametry techniczne – jest całkowicie niepalna a dzięki bardzo niskiej absorpcji wody – wodo- i mrozoodporna. Łupek dachowy nie wymaga konserwacji, można go czyścić wodą pod ciśnieniem.

DACHÓWKI

Dachówki ceramiczne są niezwykle trwałe i odporne zarówno na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy mróz, jak i na działanie wysokiej temperatury (ceramika jest niepalnym i najbardziej ognioodpornym materiałem). Są odporne na zarysowania oraz na promieniowanie UV- nie blakną i nie zmieniają koloru pod jego wpływem. Szczelność pokrycia dachowego w przypadku dachówek ceramicznych gwarantuje ich wysoka jakość, głębokie zamki lub systemy mocowania dachówki. Ciężar dachówek ceramicznych powoduje, że są trudne do zerwania przez wiatr. Jeśli jednak do tego dojdzie, z dachu poderwane zostają pojedyncze elementy a nie całe połacie.


BLACHODACHÓWKI

Nadaje się idealnie do wszelkich rodzajów budynków o dachach stromych, których kąt pochylenia jest większy niż 9 stopni., Można ją montować zarówno w domach parterowych, jak i w tych z poddaszem. W tym drugim wypadku warto jednak rozważyć dodatkowe wyciszenie, które wytłumi hałas padającego deszczu. Blachodachówka przegrywa bowiem z dachówka tradycyjną jeśli chodzi o dźwiekoszczelność.


GONTY

Dzięki swojej elastyczności gonty znajdują zastosowanie na dachach o skomplikowanych kształtach. Można je stosować także na dachach o bardzo wysokich kątach nachylenia. Idealne do krycia małych dachów np. altan, garaży, wiat. Dzięki temu są one znacznie odporniejsze na działanie czynników atmosferycznych – nie pękają na mrozie, a ich zewnętrzna powłoka nie rozpuszcza się nawet w bardzo wysokiej temperaturze. Są przy tym odporne na pękanie w miejscach zagięcia. Spodnią stronę pap termozgrzewalnych pokrywa folia zapobiegająca sklejaniu, która w trakcie układania pokrycia ulega stopieniu. Trwałość pokrycia wykonanego z papy termozgrzewalnej oceniana jest na ponad 30 lat.

Nasze usługi świadczymy na profesjonalnym sprzęcie, sprawdzonych przez nas producentów.

Nasi pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje oraz duże doświadczenie. Potrafimy sprostać różnym pomysłom, osiągając efekty, które nie rzadko zaskakują właścicieli.

Wykorzystujemy w naszej pracy nowoczesne rozwiązania, które znacząco wpływają nas efekt końcowy.

Posiadamy sprzęt i pojazdy od lat sprawdzone w trudnych warunkach pracy.

nasze usługi

ciesielskie

Oferujemy naszym klientom pełny zakres usług związanych z montażem. Doradzamy przed zakupem materiałów jak również pomagamy przy wyborze najlepszej techniki wykonania dachów.

WIĘŹBY DACHOWE

Więźby należą do konstrukcji ciesielskich. Przekazywanie sił od obciążeń ciężarem własnym, wiatrem i śniegiem pomiędzy poszczególnymi elementami odbywa się poprzez złącza ciesielskie. Podstawowym elementem więźby są wiązary dachowe, wśród których najczęściej spotyka się: wiązary krokwiowe, jętkowe, płatwiowo-kleszczowe, wieszarowe. Dach składa się z kilku wiązarów, na których spoczywa pokrycie dachu oparte za pośrednictwem łat (wąskich desek lub szerokich listew), ewentualnie dodatkowo kontrłat lub deskowania.

nasze usługi

blacharskie

Oferujemy naszym klientom pełny zakres usług związanych z montażem. Doradzamy przed zakupem materiałów jak również pomagamy przy wyborze najlepszej techniki wykonania dachów.

BLACHA NA RĄBEK

Niewielki ciężar pokryć wykonanych z blachy na rąbek stojący wymaga lżejszej konstrukcji dachu co optymalizuje koszty całej realizacji. Dach wykonany z blachy na rąbek stojący dzięki charakterystycznemu rąbkowi oraz specjalnym przetłoczeniom zapewnia nie tylko piękno klasycznego dachu, ale dodatkowo go usztywnia. Dzięki temu całe pokrycie jest szczególnie estetyczne oraz wyjątkowo trwałe.

Doradzamy
najlepszym!

Przed wykonaniem zlecenia, zawsze koncentrujemy się nad pomysłem inwestora i staramy się doradzić najlepsze rozwiązania. Nasze szkice i wizualizacja prac pomaga w dużym stopniu w wyborze najlepszej metody oraz właściwego materiału, co przekłada się na zdumiewający efekt końcowy.

poznaj naszą OFERTę